KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636758

nr 1363 6758

Axel Fahlcrantz

(1851-1925), Sverige

Oljemålning, "Foresta" Lidingö, Monogramsignerad F-Z. Olja på pannå16x38 cm

Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 30 november 2020
kl 18:43:57

Axel Fahlcrantz

Läs mer om Axel Fahlcrantz